لیپولیز لیپولیز

دانستنی های لیپولیز

ابتدا قبل از این که مبحث دانستنی های لیپولیز را شروع کنیم می خواهیم توضیح کوتاهی درباره ی عمل های جراحی، چه زیبایی چه درمانی بدهیم. شما برای دیدن نتیجه ی مطلوب و دلخواه خود می بایست قبل از عمل حتما به مشاور رفته و یا در سایت های مختلف اطلاعات لازم و ضروری را به دست آورید، این امر باعث می شود بیمار در حین عمل یا پس از اتمام عمل دچار عارضه های احتمالی نشود.

لیپولیز

دانستنی های لیپولیز :

لیپولیز چیست ؟ دستگاه لیزر لیپولیز به عنوان یک روش کم تهاجمی شناخته شده است که با تخریب کردن سلول ها چربی از طریق گرما باعث تحریک اثر سفت کننده ی روی پوست می شود. به تایید رسیدن دستگاه لیپولیز در 31 اکتبر 2006 در سازمان غذا و دارویی آمریکا بوده است. این سیستم روشی است که طی آن از یک فیبر نوری لیزر داخل بافت جهت رفع چاقی استفاده می شود و در اثر تابش اشعه لیزر چربی ها را به صورت مایع از بدن خارج و یا جذب می کند.

مراحل اصلی دستگاه لیپولیز :

در ابتدا تحت شرایط استریل موضع مورد نظر به طورکامل بی حس می شود (بی حسی موضعی ) و سپس سوراخ های کوچک یک الی دو میلی متری روی پوست ایجاد می شود وفیبر نوری نازک وارد سلول های چربی زیر پوست می شود و انرژی معینی از لیزر به چربی ها تابانده می شود که سبب تخریب سلول های چربی می شود . اگر چربی کمتر از ۵۰۰ میلی لیتر باشد احتیاجی به استفاده از دستگاه دیگری نمی باشد و چربی های تخریب شده به وسیله ی لنفاتیک بدن جذب می شود ولی در صورتی که چربی بیش از ۵۰۰ میلی لیتر باشد چربی های مایع به واسطه ی مکش خفیفی تخلیه می شود . حدود دو ساعت طول می کشد تا این کار انجام شود و پس از مدت کوتاهی فرد ترخیص می شود . مناسب ترین ناحیه ی بدن برای لیپولیز بازو ها ،‌غبغب ، پشت ،‌پهلو ، شکم ، ران ها و….. می باشد.